Виставка IDEF– 2021: ДК «Укрспецекспорт» уклала контракт з турецькими партнерами

18.08.2021

Представники Державної компанії «Укрспецекспорт» продовжують вести активну роботу з іноземними партнерами в рамках Міжнародної виставки оборонної промисловості IDEF-2021, яка цими днями відбувається у Стамбулі. Сьогодні було підписано чергову угоду с турецькими партнерами.

ДК «Укрспецекспорт» уклала рамковий контракт з турецькою компанією THK Teknik A.S. щодо створення бази ремонту вертольотів Мі-17 в Туреччині. Успішний досвід реалізації попередніх контрактів та створення нових потужностей дозволять здійснювати ремонт в інтересах як турецьких споживачів, так і третіх країн.

Ще у 2018 році ДК «Укрспецекспорт» в партнерстві з THK Teknik A.S. виграла тендер на ремонт багатоцільових вертольотів Мі-17 Головного командування жандармерії Туреччини. Умовами тендера було передбачено проведення ремонту 18 гелікоптерів.

«Співробітництво між нашими країнами у військово-технічній сфері за останній час вийшло на новий якісний рівень і залишається одним із основних елементів українсько-турецького стратегічного партнерства, – зазначив Генеральний директор ДК «Укрспецекспорт» Вадим Ноздря, коментуючи підписання контракту.

За його словами, в рамках виставки IDEF-2021 ДК «Укрспецекспорт» планує обговорити з іноземними партнерами хід виконання вже існуючих контрактів та провести ряд перегорів, що мають на меті пошук нових проектів для співробітництва та відкриття нових ринків.

Teknik A.S. займає провідне місце в системі технічного обслуговування цивільної та військової авіації Турецької Республіки. Компанія існує (під різними назвами) з 1925 року і надає широкий спектр послуг – від обслуговування літаків з максимальною злітною масою понад 5700 кг до ремонту планерів та гелікоптерів. Володіє чотирма ангарами, лінійними станціями, постійно зростаючою кількістю майстерень та досвідчених співробітників. Виробничі потужності Teknik A.S. сертифіковані дозволами SHY-145 та SHY-147 від Генерального директорату цивільної авіації Туреччини.

Як повідомлялось, у Стамбулі з 17 по 20 серпня проходить Міжнародна виставка оборонної промисловості IDEF-2021, в якій беруть участь понад 1200 виробників озброєння та військової техніки з усього світу. Україну на заході представляють майже півтора десятка українських підприємств, що входять до складу ДК «Укроборонпром».

Захід відбувається у виставковому центрі TÜYAP під патронатом Адміністрації президента Туреччини та за організаційної підтримки Міністерства національної оборони Турецької Республіки та виставкової організації TÜYAP. За уточненими даними, в ньому беруть участь 154 делегацій з 79 країн світу.