ДК «Укрспецекспорт» уклала на виставці «Зброя та безпека – 2021» черговий контракт з Пакистаном

23.06.2021

Представники Державної компанії «Укрспецекспорт» продовжують вести активну роботу із іноземними партнерами в рамках XVII Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2021». Було укладено черговий контракт з Військово-повітряними силами Пакистану на капітальний ремонт двох уніфікованих підвісних агрегатів заправки УПАЗ-1.

«Ми активно розвиваємо співпрацю з нашим стратегічним партнером – Ісламською республікою Пакистан. Лише на цій виставці відбулось декілька зустрічей, в ході яких ми домовились поглиблювати співпрацю в військово-технічній сфері», – повідомив заступник Генерального директора ДК «Укрспецекспорт» Артур Максімов, коментуючи журналістам результати перемовин з офіційними делегаціями Пакистану. Крім того, в другий день роботи виставки «Зброя та Безпека» було укладено контракт на ремонт та модернізацію вже другого літака-заправника (ІЛ-78) Пакистанських ВПС.

Варто зауважити, що активізація стосунків між країнами розпочалась після офіційного візиту до України командувача сухопутними військами ІРП генерала Камара Джаведа Баджви. Візит генерала К.Д. Баджви набуває особливої ваги в контексті масштабних перспективних проектів українсько-пакистанського ВТС. Це перший візит до України пакистанського високопосадовця такого рангу за 25-річну історію військово-технічного співробітництва між Україною і Пакистаном.

Коментуючи  інформацію щодо підсумків візиту до Києва генерала К. Д. Баджви, заступник Генерального директора Державної компанії «Укрспецекспорт» Артур Максімов зауважив: «Військово-технічне співробітництво є одним з основних напрямків українсько-пакистанських двосторонніх відносин, в основі яких – традиційно високий рівень довіри та взаєморозуміння».

Підтвердженням високого рівня ВТС між Україною та ІРП стала Міжнародна оборонна виставка IDEX-2021 (21-25 лютого, м. Абу-Дабі, ОАЕ). У рамках заходу відбулись важливі двосторонні зустрічі високого рівня військово-політичних діячів та представників ОПК обох країн. В результаті  досягнуто ряд економічно вигідних та фінансово значущих домовленостей, а також укладено контракт на загальну суму понад 85,5 млн доларів США щодо постачання запчастин для ремонту першої партії танків Т-80УД.

 «Таким чином, Україна та Пакистан поглиблюють співпрацю, – відзначив Артур Максімов. За його словами, окрім просування за раніше окресленими проєктами, під час виставки  відбувався інтенсивний пошук нових напрямків співпраці між Україною та Пакистаном в оборонній сфері.