Українські оборонні підприємства беруть участь у Міжнародній виставці IDEF-2021, яка стартувала у Стамбулі

17.08.2021

У Стамбулі відбулося відкриття Міжнародної виставки оборонної промисловості IDEF-2021, в якій беруть участь понад 1200 виробників озброєння та військової техніки з усього світу. Україну на заході представляють майже півтора десятка українських підприємств-виробників та компаній спецекспортерів.

На об’єднаному стенді Державного концерну «Укроборонпром», організатором якого виступає Державна компанія «Укрспецекспорт», демонструють продукцію власного виробництва такі державні підприємства:

- «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон»

- «Дослідно-проєктний центр кораблебудування»

- «Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова»

- «Завод імені В.О. Малишева»

- «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря» – Машпроект».

Крім того, свої розробки представлятимуть на виставці Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» (сучасні автоматизовані системи управління повітряним рухом), Дочірнє підприємство «Маяк-Перспектива» АТ «Завод «Маяк» (стрілецька зброя та засоби зв’язку), Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» (вироблення авіаційних керованих ракет класу «повітря-повітря», протитанкових керованих ракет, приладів та обладнання для авіаційних літальних апаратів), Казенне підприємство «Науково-виробничий комплекс «Іскра» (наземна радіолокаційна техніка цивільного та військового призначення), Конструкторське бюро «Луч» (складові частини комплексів авіаційного та протитанкового озброєння України).

Як вже повідомлялось, гості виставки зможуть ознайомитись як з натурними зразками від підприємств українського ОПК, так і з макетами. Зокрема, на українському стенді представлені ПТРК «Скіф», керований реактивний снаряд «Вільха», керований артилерійський снаряд з лазерним самонаведенням типу «Квітник-Е», крилата ракета Р-360 «Нептун» та багато інших експонатів.

Міжнародна виставка оборонної промисловості IDEF-2021 є одним з наймасштабніших світових майданчиків, на яких демонструються новинки озброєнь та військової техніки. Вона входить в десятку найбільших світових виставок оборонної промисловості і є однією з найбільш значущих виставок озброєнь в Європі.

Захід відбувається у виставковому центрі TÜYAP з 17 по 20 серпня цього року під патронатом адміністрації президента Туреччини, за організаційної підтримки міністерства національної оборони Турецької Республіки та виставкової організації TÜYAP. За уточненими даними, в ньому беруть участь 154 делегацій з 79 країн світу.

Виставка IDEF надає можливість ознайомитися з сучасними оборонними технологіями і зразками в різноманітних галузях ОПК, новітніми розробками військової техніки, які пропонуються для експортних поставок на світовий ринок озброєнь.

Основні тематики виставки IDEF-2021:

 • озброєння і військова техніка для сухопутних військ, ВМС, ВПС;
 • технології оборони/захисту
 • космічні технології
 • бортові системи
 • вертольоти
 • кораблі/судна
 • електронне обладнання
 • системи безпеки
 • обладнання та системи транспортування і логістики
 • засоби безпеки/оборони
 • авіаційне та аеропортове обладнання.

В цьому році підвищений інтерес до IDEF-2021 проявили вищі посадові особи, відповідальні за постачання оборонної продукції.

Фото Укрінформ