Україна та Литва поглиблюють співпрацю у оборонній сфері, зокрема за напрямком протидії БПЛА

03.06.2021

Представники Державної компанії «Укрспецекспорт» та компанії «NT Service» (литовська компанія – виробник радіоелектронного комплексу протидії БПЛА) презентували комплекс виявлення безпілотних літальних апаратів та протидії БПЛА.

Захід відбувся на Черкащині на базі Головного центру підготовки особового складу Держприкордонслужби імені генерал-майора Ігоря Момота.

На заході були присутні представники правоохоронних органів, Національної поліції України, Національної гвардії, СБУ та представники Державної прикордонної служби України.

В ході польових випробувань були перевірені заявлені виробниками тактико-технічні характеристики презентованих технічних засобів, ефективність їх використання та доцільність масового впровадження в оперативно-службову діяльність.

Комплекс EDM4S розроблений для протидії безпілотним літальним апаратам. Ефективність його використання досягається шляхом придушення сигналів керування, відео і навігації. Комплекс цілком мобільний і готовий до використання натисканням однієї кнопки (вмикання). В ході випробувань він продемонстрував свою ефективність у виявлені та протидії БПЛА.

Це не перше знайомство українських військових з цим комплексом. 18 березня 2021 року, в ході візиту до нашої країни, Президент Литви Ґітанас Наусєда передав Збройним Силам України радіоелектронний комплекс протидії БПЛА EDM4S виробництва литовської компанії NT-Servise. Комплекс пройшов тестування в бойових умовах на Сході України і довів свою ефективність на практиці.

Крім того, представники компанії-виробника передали один комплекс добровольчим батальйонам, ще декілька комплексів у якості волонтерської допомоги були передані на передові позиції Збройним Силам України на Сході. І за словами військових, врятували вже не одне життя. Ефективність комплексу в реальних умовах встигли перевірити також і прикордонники – на західному кордоні завдяки комплексу був знешкоджений БПЛА, яким перекидали контрабанду.