Харківський Завод ім. Малишева виготовляє танк «Оплот» на замовлення "Укрспецекспорту"

21.04.2021

Державне підприємство «Завод ім. Малишева» (ЗіМ) приступило до виготовлення танку БМ «Оплот-2М» на замовлення Державної компанії «Укрспецэкспорт». Про це в інтерв’ю  ІА Укрінформ повідомив Генеральний директор підприємства Василь Крилас.

За його словами, хоча танк виготовляється як зразково-показовий екземпляр, це ніяк не вплине на його технічно-бойові характеристики. «Це буде справжня бойова машина, краща з кращих. Справді, дещо дешевша, але тільки тому, що практично всі наші партнери-комплектатори пішли нам назустріч і поставлять продукцію майже за собівартістю, з мінімальним прибутком», – розповів Василь Крилас.

Відповідаючи на закиди про те, що танк начебто будується виключно «для параду», Гендиректор ЗіМ зауважив: «Ми були б горді й щасливі, коли б наш танк проїхав по головній вулиці країни на День Незалежності. Це було би просто супер! Але робимо ми його для себе, щоб можна було демонструвати готову машину потенційним покупцям».

Аналогічна машина, яка була виготовлена у попередні роки і демонструвалася іноземцям, у цьому році, за словами Василя Криласа, була відвантажена замовникам. «Ну, не торгують танками за буклетом! Хоче країна придбати бойову машину, вивчає пропозиції виробників, потім обов’язкові випробування на полігоні: однакова траса, однакові умови, чия машина краще пройде, краще відстріляється, у того й замовлять. Тому й було прийняте рішення виготовляти новий танк «Оплот», – прокоментував ситуацію керівник заводу.

Він повідомив, що «Оплотом» цікавиться Єгипет та ще одна країна Ближнього Сходу. Нещодавно делегації потенційних замовників побували на полігоні під Харковом та побачили танк в дії. «Стріляли із всіх видів озброєння. Були продемонстровані практично стовідсоткові попадання, дуже добра динаміка-швидкість, подолання перешкод. Машина справила на всіх блискуче враження. Ми сподіваємося на підтримку держави у перемовинах на вищому рівні», – зазначив Генеральний директор ДП «Завод імені Малишева», відзначивши, що велику роботу у цьому напрямі проводять українські спецекспортери.