IDEF-2021 має стати поштовхом для ще більшої активізації військово-технічного співробітництва України з багатьма країнами світу – Вадим Ноздря

19.08.2021

Турецький ринок є одним із стратегічно важливих для українських виробників озброєння та військової техніки. На цьому наголосив Генеральний директор Державного концерну «Укрспецекспорт» Вадим Ноздря, спілкуючись із журналістами в кулуарах Міжнародної виставки оборонної промисловості IDEF-2021, яка проходить у Стамбулі.

Згідно із звітом про результати діяльності ДК «Укрспецекспорт» у 2020 році, валютні надходження від виконання зовнішньо-економічних контрактів з турецькими замовниками склали не менше 15% від загального обсягу, тобто 30 млн доларів США. «Це вагомий показник, але головне, що на цьому ринку ми відчуваємо серйозні перспективи для розвитку. Інтенсивність наших переговорів з турецькими партнерами зростає, і на цій виставці ми закріплюємо досягнуті раніше домовленості підписанням ряду контрактів», – відзначив Вадим Ноздря.

За його словами, плідна співпраця України та Турецької Республіки в оборонно-промисловій сфері, драйверами якої виступають президенти наших країн Володимир Зеленський та Реджеп Ердоган, відповідає стратегічним інтересам обох держав. І хоча останнім часом цей процес часто супроводжується намаганнями РФ протидіяти йому, суттєвого впливу вони не мають.

«Протидія, дійсно, відчувається: від якихось проявів гібридної війни в інформаційному просторі, до заходів з дискредитації українських підприємств, які надають послуги постачання продукції на ринок Туреччини, – зауважив Генеральний директор ДК «Укрспецекспорт». – Але попри це Україна й Туреччина впевнено розбудовують стратегічні відносини. Ми продовжуємо ремонтувати турецькі вертольоти, постачати системи протиповітряної оборони, працюємо над перспективами посилення співпраці у військово-морській сфері».

Нові розробки підприємств українського ВПК, представлені на виставці IDEF-2021, викликають зацікавленість іноземних партнерів, у тому числі турецьких. «Тут присутні експозиції понад 25 підприємств-виробників з України. 15 з них об’єднано в експозицію Державного концерну «Укроборонпром», організатором якої є Державна компанія «Укрспецекспорт». Захід відбувається попри пандемію із серйозними епідеміологічними обмеженнями. Але це не заважає його масштабності та вагомості: у виставці беруть участь понад 150 делегацій з 79 країн світу», – розповів Вадим Ноздря.

Протягом перших двох днів виставки керівництво ДК «Укроборонпром» провела ряд зустрічей та перемовин з офіційними урядовими делегаціями з різних країн, зокрема – Узбекистану, Азербайджану та Пакистану.

«IDEF-2021 – потужний майданчик, де демонструють новинки озброєнь та військової техніки. І вітчизняні підприємства гідно представлені на ній. Наша продукція цікава й різноманітна, викликає увагу та інтерес іноземних партнерів, спонукаючи їх до співпраці», – зауважив Вадим Ноздря.

Як повідомлялось, у Стамбулі з 17 по 20 серпня проходить Міжнародна виставка оборонної промисловості IDEF-2021, в якій беруть участь понад 1200 виробників озброєння та військової техніки з усього світу. Україну на заході представляють майже півтора десятка українських підприємств, що входять до складу Державного концерну «Укроборонпром» та ряд приватних підприємств.

Захід відбувається у виставковому центрі TÜYAP під патронатом Адміністрації президента Туреччини та за організаційної підтримки Міністерства національної оборони Турецької Республіки та виставкової організації TÜYAP.